Červen 2011


Výběr krmiva - Silné klouby a štíhlé svaly pro udržení pohyblivosti

24. června 2011 v 12:40 | LisaDog |  • Štěně
Kloubům a svalům vašeho psa mohou být prospěšné speciální přísady, které mu pomohou zachovat pohyblivost a aktivitu. Z tohoto důvodu obsahuje krmivo omega-3 tuky, které se nacházejí v rybím mase a oleji a mohou přispět ke zdraví kloubů.
Živony jako sulfáty glukosaminu a chondroitinu se v těle vyskytují přirozeně a představují stavební kameny zdravých chrupavek. Pokud jsou obsaženy v krmivu psa, mohou napomáhat podpoře zdravých kloubů díky stálému doplňování zásoby živin pro posílení a obnovení.
Rovněž stojí za to zvážit krmivo obsahující živinu podobnou vitaminům, a to L-karnitin, napomáhající spalování tuků při zachování svalové hmoty.

Vybraná krmiva obsahují L-karnitin, který pomáhá přeměňovat využitelnou energii z tuků pro tkáně, jako jsou srdce a játra a příčně pruhované svaly u kostí.
_______________
► ZDROJ ◄
Příručka - Štěně
NEKOPÍROVAT!

Výběr krmiva - Dobré trávení a vstřebávání živin

9. června 2011 v 18:14 | LisaDog |  • Štěně
Výživové požadavky vašeho psa se podstatně liší od vašich požadavků na výživu, stejně jako jeho schopnosti trávení. Vyvinul se z masožravců a je uzpůsoben tak, aby trávil živočišné bílkoviny a tuky, spíše než vysoké dávky vlákniny anebo zeleniny.
Abyste zachovali jeho celkovou pohodu, vyžadujte krmivo, které zajistí velmi dobře stravitelné proteiny z kuřecího, jehněčího a rybího masa a také karbohydráty, tuky, vitaminy a minerály. Pro usnadnění práce trávicího systému a jeho zdraví potřebuje také určité množství a typ vlákniny.

• Řepná dřeň je přirozená vláknina, která poskytuje objem, napomáhá pohybu potravy ve střevech a může být rozštěpena střevními bakteriemi, což přispívá k chodu trávicího procesu.
• Fruktooligosacharidy (FOS) ve vybraných krmivech jsou prebiotická vláknina, která podporuje růst bakterií prospěšných pro střeva, srovnatelných s bakteriemi nacházejícími se v probiotických jogurtech pro lidi. To pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu zdravých střev.

Pes stráví potravu přibližně za poloviční dobu než člověk, takže je nezbytně nutné, aby byly živiny optimálně vstřebány.
_______________
► ZDROJ ◄
Příručka - Štěně
NEKOPÍROVAT!

Výběr krmiva - Vynikající pokožka a srst

4. června 2011 v 16:52 | LisaDog |  • Štěně
Pro zdraví pokožky a srsti je důležité krmivo bohaté na esenciální živiny, například proteiny, tuky, vitaminy, minerály, zejména zinek a měď.
Proteiny ve stravě, jako je kuřecí a jehněčí maso, ryby, vejce, poskytuje esenciální aminokyseliny podporující zdravou strukturu a fungování .

K udržení dobrého stavu pokožky a srsti, například labradorského retrívra, je třeba nejméně 30 - 35% denního příjmu proteinů.
_______________
► ZDROJ ◄
Příručka - Štěně
NEKOPÍROVAT!

Výběr krmiva - Proč váš pes potřebuje živočisné proteiny

4. června 2011 v 16:44 | LisaDog |  • Štěně
PSI SE VYVINULI Z MASOŽRAVCŮ
Psi by se měli krmit tak, jak to určila příroda - tedy jako masožravci, kteří byli jejich přirozenými předky.

PŘIROZENÝ ZDROJ ENERGIE
Váš pes, stejně jako jeho divoce žijící předek vlk, je uzpůsoben k lovu, pojídání a trávení masa. Generace domestikace znamenají, že již nemusí lovit, ale jeho tělo má stále dané dispozice pro optimální fungování při stravě pocházející z masa - živočišného proteinu.

Od trávicího systému po způsob, kterým přeměňuje a využivá energii a živiny je pes stavěn tak, aby zpracovával a využíval živočišný tuk lépe, než vysoké dávky vlákniny anebo zeleniny. Z takové stravy získá maximum energie a výživných látek, které potřebuje k udržení:
• vynikající pokožky a srsti
• dobré trávení a příjmu živin
• malé a tvrdé stolice
• silných kloubů a štíhlých svalů pro udržení pohyblivosti
• silného imunitního systému
• zdravých kloubů a dásní

Vždy kontrolujte seznam přísad na krmivu vašeho psa.
Hledejte vysoce kvalitní živočišný protein jako hlavní zdroj proteinu.
______________
► ZDROJ ◄
Příručka - Štěně
NEKOPÍROVAT!

Výběr krmiva - Dosažení dospělosti

2. června 2011 v 17:55 | LisaDog |  • Štěně
Doba, kdy se z vašeho štěněte stane dospělí pes, závisí na velikosti plemene.
Štěně malého plemene může dosáhnout dospělosti již ve věku devíti měsíců.
Velká plemena dosahují dospělosti ve věku 12 - 15 měsíců a některá obří plemena mohou růst až do dvou let.
Pes je v dospělosti plně vyvinutý, jak mentálně, tak fyzicky. Při správném výcviku si s vámi vytvoří jedinečnou vazbu, která ukazuje jeho mentální bystrost a zodpovědnost. Fyzicky bude na vrcholu.

Udržení prvotřídní kondice psa bude vyžadovat stálou péči a prvotřídní krmivo.

To je doba pro přechod na krmivo pro dospělé psy. Vyberte si stejnou značku krmiva pro dospělé psy, kterou jste požili jako krmivo pro štěňata. tím psovi zajistíte všechny výhody, které získal jako štěně a usnadníte mu přechod z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé psy.
_______________
► ZDROJ ◄
Příručka - Štěně
NEKOPÍROVAT!

Výběr krmiva - Co hledat v krmivu pro štěňata

1. června 2011 v 15:58 | LisaDog |  • Štěně
ZLATÝ STANDART VÝŽIVY JE MATEŘSKÉ MLÉKO
V prvních čtyřech týdnech života dostávalo vaše štěně mateřské mléko. To mu poskytovalo všechny živiny a podporu, kterou potřebuje k vytvoření silného imunitního systému. Po této době však matky obvykle nejsou u početných vrhů schopny nadále štěňata kojit. Aby chovatel zajistil pokračování zdravého vývoje, odstavil štěně od matky a podal mu kompletní a vyvážené krmivo.

Krmivo pro štěňata je plné stejných živin, jaké jsou obsaženy v mateřském mléku, například proteiny, esenciální aminokyseliny, omega-6 a omega-3 mastné kyseliny, vitaminy a minerály. Ideální krmivo pro období přechodu na tuhou stravu získáte jednoduše změkčením granulí po přidání vody.

DHA PRO ŠTĚŇATA ZPŮSOBILÁ K VÝCVIKU
Po šesti týdnech se u štěněte vyvinulo jen něco přes 70% objemu mozku dospělého jedince a musí se hodně učti. To je výzva pro vás i pro vaše štěně! V nadcházejících týdnech se jeho mozek bude dále vyvíjet a štěně si osvojí mnoho nových dovedností, například kam a kdy má chodit na toaletu, jak chodit na vodítku, komunikovat s jinými lidmi a zvířaty.

ANTIOXIDANTY PRO PODPORU ZDRAVÉHO IMUNITNÍHO SYSTÉMU
Imunitní systém má zásadní důležitost pro pohodu štěněte, ale je ho vývoj nějakou dobu trvá. Nejprve, prvních 24 hodin pro narození, přicházejí účinné protilátky z mateřského mléka. Toto zvláštní mléko, označované jako mlezivo (kolostrum) poskytovalo štěněti ochranu po dobu prvních čtyř až osmi týdnů života.
Po skončení tohoto období je však imunitní systém štěněte stále poměrně málo vyvinutý a nemusí být schopen štěně dobře chránit.
Podávání vysoce kvalitní výživy pro štěňta, obsahující přídavné antioxidanty, může přispět k podpoře imunitní reakce štěňátek v tomto období zranitelnosti.

Výzkum ukázal, že krmiva obsahující antioxidanty mohou přispět k podpoře zdravého imunitního systému.

VELMI DOBŘE STRAVITELNÉ PŘÍSADY
Jak štěně roste , budou jeho požadavky na energii a esenciální živiny (na kilogram tělesné hmoty) vyšší než u dospělého psa. Má však trávicí systém s menší kapacitou, menší tlamu a méně zubů, které jsou navíc menší - všechny tyto okolnosti omezují konzumaci a trávení. Velmi dobře stravitelné krmivo vašemu štěněti pomůže rychleji se přizpůsobit pevné stravě.
Příležitostně může docházet k narušení práce trávicí soustavy, například pokud je příjem potravy příliš velký. Pokud by však vaše štěně mělo silný průjem nebo hodně zvracelo, co nejdříve se poraďte s veterinářem.

• Neměňte krmivo svého štěněte během prvních několika dnů v novém domově, to by u něj jen zvýšilo hladinu stresu.
• Pokud po této době budete měnit jeho krmivo, zavádějte ho postupně v průběhu čtyř dnů.
• Nepodávejte doplňky stravy ani další stravu k vyváženému krmivu určenému pro období růstu, protože přemíra výživy může být škodlivá.

Vaše štěně bude mít prospěch z kompletního a vyváženého krmiva, které je energeticky bohaté a obsahuje vysoký podíl výživných látek - tím pádem je krmivo objemově menší a vhodné pro malý žaludek štěněte a pro kapacitu jeho trávicího systému.

ŠTĚŇATA VELKÝCH PLEMEN MAJÍ SPECIÁLNÍ POŽADAVKY
Jestliže máte štěně velkého nebo obřího plemene, jeho křivka růstu bude velmi prudká a jeho požadavky na výživu se mohou během krátkých intervalů výrazně měnit. Optimální je vážit ho a hodnotit nejméně jednou za dva týdny, abyste se ujistili, že roste přiměřeným tempem.
Kontrolovaná výživa speciálním krmivem pro štěňata velkých plemen, které obsahuje menší množství energie a vápníku v porovnání s krmivem pro štěňata malých plemen, může napomoci kontrole tempa růstu, pomůže předejít problémům způsobovaným nadměrnou hmotností a vývojovým potížím s kostmi.

KONTROLA HMOTNOSTI
Pokud vaše štěně dostává příliš mnoho potravy anebo roste příliš rychle, může to způsobit problémy s vývojem kostry, nadměrnou hmotnost a nadměrné množství tukových buněk. Všechny tyto faktory zvyšují potencionál pro vznik zdravotních problémů a zkrácení délky životy. Proto je velmi důležité, aby štěně rostlo optimálním tempem.
Pokud budete štěněti podávat kontrolované množství vyvážené stravy, můžete dosáhnout regulovaného tempa růstu vedoucího k dospělému psovi o velikosti odpovídající danému plemeni a ve štíhlé kondici. Tím dojde ke snížení tlaku na kostru a zvýší se vyhlídky na dlouhý život.

ZÁKLADY PÉČE O POKOŽKU A SRST
Pokud nebude štěně mít přísun dostatečného množství dostatečně kvalitního proteinu a energie, budou chlupy v jeho srsti matné a suché. Vysoce kvalitní protein, esenciální mastné kyseliny a určité minerály a vitaminy nacházející se ve vyváženém krmivu.

Kůže je největší tělesný orgán a představuje 24% tělesné hmotnosti novorozeného štěněte oproti 12% u dospělého jedince.
_______________
► ZDROJ ◄
Příručka - Štěně
NEKOPÍROVAT!